Prosinec 2011

Návod na vánoční přáníčko

16. prosince 2011 v 15:00 | Eliška
Ahoj vespolek! Už se těšíte na vánoce, které jsou už za devět dní, příští sobotu? Omlouvám se že jsem tak dlouho nic nepřidala, ale nic mě nenapadalo a taky jsem neměla čas, až tuhletu noc, mě napadlo něco skvělého! Můžete si udělat vánoční přáníčko, pro rodiče, které jim můžete buď rovnou dát, nebo jim ho schovat pod stromeček, jako dáreček.
Je to jednoduché, nikdy jsem to nedělala, ale tuhle noc mě to napadlo a chci to udělat. Jedno přání pro oba moje milované rodiče.

Co k tomu potřebuji:

Tvrdý papír
Lepidlo
Tužku
Dětskou krupičku
Jehličí ze stromu
Skořici

POSTUP:

Papír přehni na půlky. Potom na jednu půlku napiš nápis: veselé vánoce a opatrně kolem toho nápisu lep lepidlem a nakonec polep celou půlku. Potom si vem jehličí a přitiskni ho na tu polepenou půlku. Potom tu polepenou půlku posip krupičkou a nakonec nalep jednu skořici. Pokud skořici nemáš, nevadí, budeš tam mít jen jehličky. Nech tak 10 minut zaschnout, aby to neupadlo. Dovnitř si namaluj nějaký obrázek, třeba stromeček, srdíčko nebo andílka či svíčku a začni psát co chceš. Popřej pěkné vánoce a nezapomeň napsat jak máš své rodiče rád. Tak a vánoční přáníčko je hotové.

Mikuláš

5. prosince 2011 v 16:12
Ahoj všichni, dnes je 5. Prosince, kdy se slaví Mikuláš. Mikuláš má sice svátek 6., ale odjakživa chodí večer 5.12.
Mikuláš chodívá údajně večer 5.12. kolem šesté-sedmé hodiny zvonit na domy. Většinou otevírají děti, které musejí přednést básničku nebo krátkou píseň. Mikuláš je poté odmění nějakým pamlskem. Mikuláš však pozná zlobivé děti, a ty potom nechá čertům, aby je strčili do bytle a odnesli, kdyby měl ale Mikuláš sebrat každé zlobivé dítě ve vesnici, potřeboval by pytlů alespoň třicet a víc. Musím říct, že já jsem jedna z těch dětí, které by si údajně dnes měl odnést s sebou v pytli, ale většinou tem Mikuláš, který chodívá večer, je někdo v přestrojení a dítě si s sebou doopravdy neodnese, ale malé děti, tak do čtvrté třídy si většinou myslí, že je zkutečný. Ten opravdový Mikuláš, obchází s andílky a čerty vesnice až pozdě v noci, kdy už všichni spí. Dospělí tu noc nechávají otevřené okno, aby se Mikuláš dostal do domu a nadělil poslušným dětem do punčošek sladkosti, a většinou i nějaký malinký dáreček,třeba malého plyšáčka, nebo přivěšek, nebo nějakou drobnůstku, něco malého. Vánoční punčocha vypadá asi nějak takto:

a večer se zavěšuje na kliku od okna. Nechává se otevřené vždy jen to okno kde jsou punčochy, aby Mikuláš nemusel oknem léz do domu. Potom by vypadal jako zloděj. Vždycky potichoučku do otevřeného okna nakoukne, jestli tam někdo neslídí a potom do punčochy nacpe sladkosti, bonbony, ale i uhlí a brambory pro neposlušné děti. V Americe slouží vánoční punčocha k něčemu jinému než u nás. U nás do ní dává ,vy víte kdo, sladkosti a u nich do ní naděluji Santa Klaus. U nás jsou vánoční dárky večer pod stromečkem, ale v cizině mají dárky ráno, a ne pod stromečkem ale v punčoše zavěšené nad krbem. Mikuláš vždy nosí zatočenou zlatou hůl. A ještě něco, zprávný mikuláš má s sebou vždycky pár andílků, kteří hlídají čerty aby něco nevyvedli, však jsou to neposedníci, a taky čerty, kteří strkají děti do pytlů. Tak to má vypadat.

Mikuláš:

A ten den kdy nás má navštívit, je DNESKA!!!Usmívající se Musíte se snažit a rychle naučit nějakou říkanku nebo písničku, nebo bude zle.
Mikuláš s čerty a anděly:

Ale nepleťte si mikuláše se santou klausem! Ten vypadá jinak:
VIDÍTE TEN ROZDÍL?